Strona główna forum Brickfilmy Ogólnie o świecie Brickfilmingu THAC 12

THAC 12

Pogawędki o sprawach związanych z brickfilmerami i brickfilmerowymi wydarzeniami.
Post 21 gru 2014, o 14:33

Posty: 152
Medals: 6
WMBF Awards '13 Najlepszy Film (3) WMBF Awards '14 Najlepszy Film (1) WMBF Awards '14  Animacja (1) WMBF Awards '13 Animacja (1)
Największy konkurs brickfilmowy na świecie startuje już w sobotę 3 stycznia 2015 roku o godzinie 13:00(naszego czasu).
Kolejny rok z rzędu ja i Sshadow bierzemy w nim udział. Chciałbym zachęcić chociaż kilku z Was do wzięcia udziału ponieważ jest to w zasadzie jedyny moment w roku, gdzie ponad setka animatorów z całego świata ma równo 24 godziny na zrobienie filmu zgodnego z tematem, który zostaje podany na forum bricksinmotion w godzinę startu konkursu. Jest to pełne emocji choć bardzo wyczerpujące wydarzenie. Trzeba się liczyć z conajmniej jedną nieprzespaną nocą i wielogodzinnym nieustannym siedzeniem za biurkiem.

W zeszłym roku ziemiek17 i ZombieFlowchart ukończyli filmy na czas. Filmylego skończył film kilka godzin po terminie, a ja i Shadow nie daliśmy rady, bo za dużą uwagę przykładaliśmy do detali i górę wzięło zmęczenie. Miejmy nadzieję, że tym razem wszyscy wyrobią się w ciągu doby.

Więcej szczegółów znajdziecie tutaj: LINK

UWAGA: Wymagana jest rejestracja na bricksinmotion.com, żeby wziąć udział w konkursie.

Post 21 gru 2014, o 16:16

Posty: 679
Ja zdążyłem? O ile pamiętam to chyba nie niestetyż... Ale to może dla tego, że nie zerwałem nocy? Łotewer. Może tym razem coś naprawdę krótkiego wrzucę. Tam jest dolny limit? Bo już nie pomiętam.

Post 21 gru 2014, o 16:20

Posty: 152
Medals: 6
WMBF Awards '13 Najlepszy Film (3) WMBF Awards '14 Najlepszy Film (1) WMBF Awards '14  Animacja (1) WMBF Awards '13 Animacja (1)
ZombieFlowchart napisał(a):
Ja zdążyłem? O ile pamiętam to chyba nie niestetyż... Ale to może dla tego, że nie zerwałem nocy? Łotewer. Może tym razem coś naprawdę krótkiego wrzucę. Tam jest dolny limit? Bo już nie pomiętam.


Masz na myśli minimum animacji? Musi być conajmniej 30 sekund(bez napisów).

Post 22 gru 2014, o 14:46

Posty: 354
Lokalizacja: nie wiem ja tu tylko sprzątam
Mój Kanał: https://www.youtube.com/channel/UCXXSIW ... DdW9diANIQ
Może wystartuję. Jak przed konkursem posegreguję klocki, żeby później nie szukać, ustawię lampy, itd,itp to na luzie zdążę.
Obrazek

Post 23 gru 2014, o 14:24

Posty: 679
U mnie największym problemem będzie wymyślenie czegoś co nie będzie trwało docelowo pięciu minut z rozbudowaną fabułą itp...
Ale za to klocki mam już posegregowane na kolory, oraz odzielnie party figów + akcesoria typu broń itp. to może rzeczywiście trochę ułatwić, co nie zmienia faktu, że mimo iż wszyscy mi mówią, że mam dużo klocków to to mało jest jak na brickfilmera...

Post 23 gru 2014, o 15:08

Posty: 440
Lokalizacja: Lublin,Lubelskie
Mój Kanał: http://m.youtube.com/channel/UCrWOb2GT- ... MA3Q%3D%3D
Hmmmm mój pierwszy w życiu thac 12... nawet nie wiem, czy w moim przypadku jest sens brać udział :P
Obrazek

Post 23 gru 2014, o 17:12

Posty: 679
A co ja mam powiedzieć? Oczywiście, że warto - po pierwsze tworząc nowe filmy rowijasz się brickfilmowo, a udział w konkursie motywuje do stworzenia filmu, a poza tym zawsze może komuś się spodoba to co robisz i da ci parę rad albo powiększy grono twoich widzów. Tak więc oprócz zerwanej nocy, co z resztą nie jest wymagane jeśli się dobrze ogarniesz, to nie masz nic do stracenia...

Post 23 gru 2014, o 17:19

Posty: 440
Lokalizacja: Lublin,Lubelskie
Mój Kanał: http://m.youtube.com/channel/UCrWOb2GT- ... MA3Q%3D%3D
Hmmmm może i masz racje... ostatnio jakoś tracę zapał :P cały czas robię "25 km śmierci", ale po tym jak okno rozwaliło mi scenerię... odechciało mi się.Teraz będą święta...czas narodzin Jezusa, wspólnych rozmów, zjazd rodziny itd.
Ten brak śniegu jakoś mnie przygnębia :c
Miałem zrobić jakąś świąteczną animację... ale dzisiaj chyba nie dam rady a 24,25,26 nie będę tego wszystkiego rozkładać i "wybebeszać" Na dodatek mam straszny problem z każdym programem...ech
Obrazek
Obrazek

Post 23 gru 2014, o 20:11

Posty: 679
Aż mi się przypomniało te zmiany kontekstu zdania po odwruceniu (sto lat temu na polskim miałem) było tam "szyby wybiły dzieci"

Post 3 sty 2015, o 14:28

Posty: 679
every shot to znaczy w każdym ujęciu tak?

Następna strona

Powrót do Ogólnie o świecie Brickfilmingu


cron