Strona główna forum Brickfilmy Pomoc na małym planie Jak zrobić świecące ognisko.

Jak zrobić świecące ognisko.

Problem? :7
Post 7 sie 2014, o 10:43

Posty: 142

Chcę zrobić scenę w której bohaterowie będą siedzieć przy ognisku i rozprawiać na jakiś temat, nie wiem jak zrobić świecące ognisko a klocków świecących nie mam (prawdziwego ogniska nie rozpalę bo nie wolę uniknąć spalenia klocków. :evil:
Tu chyba powinien być mądry cytat, albo co...


Posty: 142

To wiem, mam nawet płomienie, chodzi o to jak uzyskać efekt taki aby ognisko świeciło a dookoła było ciemno, bez użycia klocków świecących.
Tu chyba powinien być mądry cytat, albo co...


Posty: 152
Medals: 6
WMBF Awards '13 Najlepszy Film (3) WMBF Awards '14 Najlepszy Film (1) WMBF Awards '14  Animacja (1) WMBF Awards '13 Animacja (1)
Możesz zawsze oświetlić ognisko z góry jakąś niewielką lampką lub latarką.
Pokombinuj ze światłem, a dasz radę. Ja improwizowałem i wyszło mi coś takiego: LINK

Staroć sprzed trzech lat. Oświetlenie nie jest oczywiście idealne, ale w miarę oddaje klimat ogniska.


Posty: 142

crazyed napisał(a):
Możesz zawsze oświetlić ognisko z góry jakąś niewielką lampką lub latarką.
Pokombinuj ze światłem, a dasz radę. Ja improwizowałem i wyszło mi coś takiego: LINK

Staroć sprzed trzech lat. Oświetlenie nie jest oczywiście idealne, ale w miarę oddaje klimat ogniska.


Dziękuje.
Tu chyba powinien być mądry cytat, albo co...


Posty: 440
Lokalizacja: Lublin,Lubelskie
Mój Kanał: http://m.youtube.com/channel/UCrWOb2GT- ... MA3Q%3D%3D
Jeśli mogę ci jakoś pomóc w makiecie zrób otwór od dołu postaw na podstawce jakiejś i przyczep od dołu latarke szkoda że nie masz lampek z lego technic ale cóż :[
Obrazek


Posty: 142

To ja zrobię tak zbuduję lekkie podniesienie się terenu w środku puste i wstawię tam zapaloną małą świeczkę B)
Tu chyba powinien być mądry cytat, albo co...


Posty: 142

1.Świeczka jest oddzielona metalowym kołnierzem 2.umieszczę ją w zagłębieniu 3. klocki będą oddalone (jak co to przygotuje wodę w kubku i gaśnicę.
Tu chyba powinien być mądry cytat, albo co...


Posty: 152
Medals: 6
WMBF Awards '13 Najlepszy Film (3) WMBF Awards '14 Najlepszy Film (1) WMBF Awards '14  Animacja (1) WMBF Awards '13 Animacja (1)
Pierwszy raz widzę, żeby ktoś używał prawdziwej świecy do brickfilmu. Czy nie uważasz, że to dość ryzykowne?
Świeczkę oddalisz od klocków i czymś zabezpieczysz, ale bijący z niej żar pozostanie. Wystarczająco gorący, żeby po jakimś czasie zaczął ci topić elementy, znajdujące się nad świeczką.

Naprawdę warto ryzykować nieodwracalną szkodą dla twojego seta, a w najgorszym przypadku pożarem dla sceny w filmie? Tym bardziej, że takie ognisko można wykonać w kilka innych bezpiecznych(!) sposobów.


Posty: 679
Valar LEGO Morgulis - wszystkie lego muszą zginąć...

A tak Btw to będzie to trochę niepraktyczne, ogarniam, jakbyś robił tło do jakiejś świątyni czy cóś, ale jako ognisko?
Ognisko jakbyś nie wiedział ma na celu ogrzać, albo żeby coś przy tym upiec, a więc docelowo klocki raczej się znajdo w bezpośredim pobliżu, a poza tym i tak taki mały płomyczek robiący za ognisko będzie wyglądał raczej... :|


Posty: 142

Wszyscy macie racje, nie wiem co mi strzeliło do głowy z ogniskiem... (wybiorę jeden z waszych pomysłów) scenę z ogniskiem planuję jako jedną z ostatnich scen, niedługo wrzucę pierwsze 2-3 sceny i podeślę wam abyście mieli z czego się śmiać...
Tu chyba powinien być mądry cytat, albo co...

Następna strona

Powrót do Pomoc na małym planie


cron